Україніка

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Новини:

Форум Україніки - відкрито!

Автор Тема: Стосовно мовних помилок на форумі  (Прочитано 10920 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

RomadinR

• Global Moderator
  • Newbie
    • Перегляд профілю
Re: Стосовно мовних помилок на форумі
« Reply #15 : Січень 25, 2008, 06:20:41 am »

Якщо людина займалась орґанізацією цього ресурсу - супер. Чогось це та варто.
Але організація мережевого ресурсу, ще не вказує на компетентність в інших питаннях.
Щодо компетентності, то те, що за фахом він філолог, навчався у Львові - Вас влаштує? Міг би більше сказати, але він мене вже і за це поб'є ;).
Записаний

Smoke

• Jr. Member
  • **
    • ICQ Messenger - 270905165
    • Перегляд профілю
    • Email
« Reply #16 : Січень 25, 2008, 06:34:51 am »

Якщо людина займалась орґанізацією цього ресурсу - супер. Чогось це та варто.
Але організація мережевого ресурсу, ще не вказує на компетентність в інших питаннях.
Щодо компетентності, то те, що за фахом він філолог, навчався у Львові - Вас влаштує? Міг би більше сказати, але він мене вже і за це поб'є ;).
Ну то най тоді пояснить. Бажано продублювати на форумі словника - більше людей прочитає.

Гм:
Тоді поясніть значення "думати по-українськи"
Записаний

RomadinR

• Global Moderator
  • Newbie
    • Перегляд профілю
« Reply #17 : Січень 25, 2008, 10:55:19 am »

Ну то най тоді пояснить. Бажано продублювати на форумі словника - більше людей прочитає.
На жаль, він зараз відсутній, і не бачив ще, що ми тут пописали :)
Гм:
Дозволю собі зацитувати Вас же зі Словника:
Цитувати
по-українськи = так як роблять українці
, тобто, скажімо, етнічний китаєць, як громадянин України, може думати по-українськи (тобто, як справжній українець, як патріот України), але китайською, бо вона йому рідна, і він завжди думає китайською :), хоч з українцями може спілкуватися українською.
Записаний

FIDOretano

• Jr. Member
  • **
    • ICQ Messenger - 489996195
    • Перегляд профілю
« Reply #18 : Січень 25, 2008, 10:38:10 pm »

Щодо чистоти української мови, прохання до всіх -
оминаймо висловлювання: "по-російському", "по-українському"
(хіба що по попі  ;D). Правильніше сказати: "УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ":-*

я можу помилятися, але "говорити по-якомусь" -- то розмовний стиль, який також має право на існування.
Я особисто уникаю говорити "по-", а використовую лише орудний відмінок: говорити якоюсь мовою.
Записаний
Для мiжнаpодного спiлкування потpiбна мiжнаpодна мова (2:4634/3.32)

Smoke

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
    • Email
« Reply #19 : Січень 26, 2008, 03:57:20 am »

Знаєте в чому заковирка? Я схильний вважати, що мислення УСІХ людей подібне або й однакове. тобто просто не розумію як можна виділити думання якоїсь окремої нації. Воно мені якось... ну... дуже дивно й нелогічно.
Гммм... потребую прикладів... ???

На жаль, він зараз відсутній, і не бачив ще, що ми тут пописали :)
Гм:
Дозволю собі зацитувати Вас же зі Словника:
Цитувати
по-українськи = так як роблять українці
, тобто, скажімо, етнічний китаєць, як громадянин України, може думати по-українськи (тобто, як справжній українець, як патріот України), але китайською, бо вона йому рідна, і він завжди думає китайською :), хоч з українцями може спілкуватися українською.
Записаний

FIDOretano

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #20 : Січень 26, 2008, 12:28:59 pm »

Цитувати
Знаєте в чому заковирка? Я схильний вважати, що мислення УСІХ людей подібне або й однакове. тобто просто не розумію як можна виділити думання якоїсь окремої нації. Воно мені якось... ну... дуже дивно й нелогічно.
є така штука як менталітет. Ось вам приклад.
Записаний

Smoke

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
    • Email
« Reply #21 : Січень 26, 2008, 01:02:37 pm »

"штука менталітет"? далі буде? ???
Взагалі мозок людини отримує вхідну інформацію обробляє її і створює вихідну. Так? Принципи роботи мозку не залежить від вхідної інформації. Те, що колись в дитинстві комусь заклали іншу систему цінностей (китайську, скажімо)
Ще не означає, що китайці думають інакше ніж українці.

Цитувати
є така штука як менталітет. Ось вам приклад.
Записаний

RomadinR

• Global Moderator
  • Newbie
    • Перегляд профілю
« Reply #22 : Лютий 03, 2008, 07:13:47 pm »

Наведу приклад.
(Навіяний дискусіями щодо дублювання фільмів українською).
От скажімо, українець зі сходу, який російською пояснює своєму несвідомому землякові, що у нормальній державі громадянин повинен мати можливість дивитися фільми державною мовою - він мислить по-українськи, по-державницьки. А інший, котрий українською у суді відстоює право сусідньої держави втручатися у наші внутрішні справи - то мислить він не по-українськи, хоч і висловлює свої думки українською.
Хоч зустрічав і інші думки. Дехто стверджує, що всі три варіанти рівнозначні: українською (мовою), по-українському і по-українськи...
Записаний

FIDOretano

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #23 : Березень 22, 2008, 07:37:43 pm »

1) Як мені здається, то укр. мова для позначення часу послуговується прийменником о ("о котрійсь годині"), а не в ("в каторам-та часу"). Погляньте у кінець головної сторінки, де статистика. Там можна побачити таке: останнє повідомлення ... (Сьогодні в ХХ:ХХ:ХХ)

2) Ще одна стилістична неточність: підпис до назви гілки "Україніка" у розділі Технічна підтримка (кінець сторінки): Всі технічні проблеми, повязані з функіонуванням серверу пишемо сюди. Маю два зауваження: по-перше, УСІ технічіні..., а, по-друге, на мій особистий погляд, тут доречніше було б ужити наказовий спосіб першої особи множини дієслова "пишемо" -- пішімо (наголос на другий склад). Це заклик до певної дії -- писати про всі тех. проблеми туди.

Я тут подумав, то вже краще переписати так: Про всі технічні проблеми, пов"язані з роботою серверу, пишімо сюди.
Зауважу, що наказовий спосіб першої особи множини -- се справжня перлина нашої мови, яку треба зберегти, позаяк зараз нею нехтують, певно, через вплив російської, у якій його немає (як і багато чого властивого нашій мові).
« Останнє редагування: Березень 22, 2008, 07:56:52 pm від FIDOretano »
Записаний

FIDOretano

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #24 : Березень 23, 2008, 10:57:43 pm »

Хочу звернути увагу форумлян ще на одну особливість нашої мови -- нескладотворчий звук Ў. Ірина Фаріон у своїй книзі "Правопис - корсет мови? Український правопис як культурно-політичний вибір" та Олександра Сербенська з журналісткою Марією Волощак у книзі "Актуальне інтерв"ю з мовознавцем: 140 запитань і відповідей" стверджують, що в українській мові (як і в білоруській  ;)) є такий звук. У білорусів він має своє графічне вираження, а в нас - ні, і ми його записували третьою літерою кириличної абетки - літерою В.
Я ось до чого веду: у випадку наявності такого звуку та правила його запису літерою В слово audio треба передавати на письмі не російською калькою "аудіо" (у російській немає такого звуку), а "авдіо" (вимова залишається без змін - [аўдіо] - з наголосом на першому складі). Додам, що слово auto ми пишемо як "авто", а не "ауто".
Хто що може сказати по цій темі? Якщо ніхто не заперечує, то виправте, будь ласка, підпис підрозділу "Аудіо книги" розділу "Книги" на правильний: Авдіо-книги (дефіс обов"язковий!!!).

щось мені здається, що [1] треба було мені йти на філфак і [2] скоро мене попросять стулити писок та не лізти на форум зі своїми виправленнями/пропозиціями :)
Записаний

Smoke

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
    • Email
« Reply #25 : Квітень 07, 2008, 01:50:21 am »

пан ще кілько тисяч слів не хотів би підрихтувати по словниках? :)
на тему "ў"

ЗІ: слух... а якби вони не стверджували... звука не було би?  ;D
Записаний

FIDOretano

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #26 : Квітень 12, 2008, 06:39:02 pm »

усього лиш кілька тисяч? Ну, це можна автоматизувати Паскалем! :)
Записаний